28.07.2014.

PROW-ieści
Kapitał Ludzki
Szkolenia
Lokalna Strategia Rozwoju (LSR)
LSR dla obszaru LGD
Projekt współpracy
LISWARTA
U nas
Rajd rowerowy
Materiały prasowe
Strona I schematu LGD
zestawienie rzeczowo finansowe
Archiwalia
Odwiedzający
Odwiedziło nas: 3708219 Odwiedzających
28 Lipca 2014
Imieniny obchodzą:
Innocenty,
Innocenta, Marcela,
Pantaleon, Samson,
Świętomir, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 157 dni.
O nas Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Mapa LGD Kłobuck

Lokalna Grupa Działania „Zielony Wierzchołek Śląska” (LGD) jest dobrowolnym, trwałym i samorządnym zrzeszeniem o celach niezarobkowych. LGD jest partnerstwem trójsektorowym, które tworzą organizacje pozarządowe, osoby fizyczne i jednostki samorządu terytorialnego.

LGD powstała w 2006 r. w ramach Schematu I Pilotażowego Programu Leader+ PROW 2004-2006.

26 lutego 2006 r. jako stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zielony Wierzchołek Śląska” została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym.

25 marca 2006 r. na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu członków wybrano Zarząd, Radę i Komisję Rewizyjną. W skład Zarządu weszło 9 osób (prezes, wiceprezes, skarbnik i 6 członków), reprezentujących partnerów społecznych, gospodarczych i publicznych.

8 lutego 2007 r. w ramach Schematu II Pilotażowego Programu Leader+ została podpisana z FAPA umowa na realizację projektu pn. „Rozwój i promocja Zielonego Wierzchołka Śląska w oparciu o lokalne produkty oraz zasoby naturalne i kulturowe”. Projekt realizowany był do kwietnia 2008 r.

Drugie półrocze 2008 r. to czas prac związanych z przygotowaniem lokalnej strategii rozwoju, dokumentu niezbędnego do ubiegania się od dofinansowanie działań podejmowanych poprzez społeczność lokalną w ciągu najbliższych pięciu lat.

W grudniu 2008 r. opracowana Lokalna Strategia Rozwoju dla obszaru „Zielonego Wierzchołka Śląska” została przyjęta przez Walne Zebranie członków.

15 stycznia 2009 r. Zarząd LGD złożył w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego wniosek na „Wybór lokalnej grupy działania do realizacji lokalnej strategii rozwoju w ramach PROW 2007-2013”.

22 maja2009 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach prezes Zarządu LGD wraz ze skarbnikiem podpisali umowę o warunkach i sposobie realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju, która zaplanowana jest na lata 2009-2015.

Cele LGD

LGD „Zielony Wierzchołek Śląska” działa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, z uwzględnieniem ochrony oraz promocji środowiska naturalnego, krajobrazu i zasobów historyczno-kulturowych, rozwoju turystyki oraz popularyzacji i rozwoju produkcji wyrobów regionalnych.

Głównymi celami statutowymi Stowarzyszenia jest działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, a w szczególności:

• opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR ) na terenie działania LGD,

• podejmowanie i wspieranie działań na rzecz realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju,

• promocja obszarów wiejskich położonych na obszarze LGD,

• mobilizowanie ludności do wzięcia aktywnego udziału w procesie rozwoju obszarów wiejskich,

• upowszechnianie i wymiana informacji o inicjatywach związanych z aktywizacją ludności na obszarach wiejskich.

Członkowie LGD „Zielony Wierzchołek Ślaska”

Lokalna Grupa Działania jest partnerstwem trójsektorowym:

• sektor społeczny reprezentują osoby fizyczne i stowarzyszenia,

• sektor gospodarczy reprezentują przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą,

• sektor publiczny reprezentuje dziewięć gmin tworzących obszar LGD: Blachownia, Kłobuck, Krzepice, Lipie, Opatów, Panki, Popów, Przystajń, Wręczyca Wielka oraz Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Na koniec 2008 r. LGD liczyła 73 członków, w tym sektor społeczny reprezentowany był przez 52 członków, gospodarczy – 14 członków, sektor publiczny – 9 członków tj. wszystkie gminy z obszaru działania LGD oraz powiat kłobucki.

Już dziś możesz mieć wpływ na to co dzieje się wokół Ciebie!!!

Czas na Ciebie

© 2014 Stowarzyszenie LGD Zielony Wierzchołek Śląska :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Get The Best Free Joomla Templates at www.joomla-templates.com